Mit tehetünk, hogy jobban menjen a tanulás?
Közelednek az évzáró vizsgák, a vizsgaidőszak és az érettségi, a diákok többsége pedig ilyenkor éjt nappallá téve tanul, hogy minél jobb eredményeket érjen el. Ez azonban nagyon le tudja terhelni az agyat, ezért nem árt, ha bevetünk pár trükköt, hogy jobban menjen a memorizálás és a koncentrálás.
Mindegy, hány évesek vagyunk, tanulni sosem késő. Legyen szó a fiatalokról vagy a felnőttekről, a tanulásnál is fontos, hogy hatékonyak legyünk. Az agyunk végtelen számú információt képes befogadni, ám túl is terhelhetjük, ha megállás nélkül csak magolunk. Az agyi aktivitás növelésére számos módszer létezik.
Vannak, akik különböző táplálék-kiegészítőket használnak erre, mások inkább a természetes megoldások hívei. Lássuk, mit tehetünk, hogy jobban menjen a tanulás?
Módszerek az agyi aktivitás növelésére
Mivel az állandó tanulás, magolás nagyon leterheli az agyunkat, érdemes a következő módszereket kipróbálni, hogy növelni tudjuk a hatékonyságunkat.
Menjünk ki a friss levegőre
Ez talán egy rendkívül általános tanácsnak tűnhet elsőre, sőt, banálisnak is tarthatjuk, ám a helyzet az, hogy nem szabad lebecsülnünk a friss levegőn töltött percek áldásos hatását a szellemi teljesítményünkre nézve. Ha a szoba elhasznált levegőjében ücsörgünk, az elálmosíthat minket, ezzel pedig csökken a koncentráló képességünk is. Időnként érdemes szellőztetni, de az is jó megoldás, ha kimegyünk mi a szobából, és szívünk egy kis friss levegőt, ami serkenteni fogja az agyunkat.
Rendszeres mozgással is érdemes megszakítani a tanulást
Ha már felkeltünk a székből, érdemes egy kicsit mozogni is. Sétálni egy nagyot, esetleg futni, úszni stb. A sport ugyanis nemcsak a testünkre, hanem a szellemi képességeinkre is jó hatással lesz. Lehet, hogy a testünk elfárad, de a vérkeringésünk felpezsdül, ezzel együtt pedig az agyuk is.
Gyógynövények
A gyógynövények erejét nem szabad lebecsülni. Többféle formában is használhatjuk őket. Vannak természetesen táplálék-kiegészítők, melyek a memória serkentésére és koncentrációs képesség javítására használhatóak, az alapjuk pedig valamilyen gyógynövény, például gingkobiloba.
De ott van az aromaterápia is. A borsmenta, a rozmaring, a teafa, a bergamott és a szantálfa illóolajának agyserkentő hatást tulajdonítanak, tanulás közben érdemes tehát ezekből csepegtetni a párologtatóba.